logo

 

Nakonec vždycky litujeme
jen těch věcí,
které jsme neudělali.

vice

 

Články

 

Na této stránce schraňujeme články, kde se buď psalo o nás anebo obsahují cenné informace.

TERMÍNY KURZŮ

Termín A
18. 1. – 1. 2. 2015
—————————————————————————————————–
Termín B
18. 1. – 8. 2. 2015prihlasit
—————————————————————————————————–

Kakaové boby a kustovnice jsou plné antioxidantů. A nejen těch.

Pro naše zdraví je nezbytné, abychom udržovali správnou hladinu volných radikálů v těle, a k udržení této rovnováhy potřebujeme antioxidanty. Nadbytečná produkce volných radikálů má za následek narušení buněčné integrity. Každodenní nástrahy moderního života včetně znečištění, špatného stravování, nadměrného vystavení se slunečním paprskům, kouření (i pasivní) a vystavení se radiaci přispívá k oxidaci. Proto je nezbytné, abychom vědomě a konzistentně zahrnovali antioxidanty do naší stravy – to znamená každý den.

Nejsou tuky jako tuky

Pomalu ale jistě spějeme do období zelených jedliček a červených ozdob, do času příjemného rozjímání s ostatními či o samotě, do hladivého světla zářících svíček a světel, do údobí očekávání a příprav, do doby, kdy si všichni více než jindy uvědomujeme, jak je skvělé žít a radovat se spolu s ostatními. Možná je na Vás ještě trošku brzo pomýšlet na Vánoce, ale přiznejte se, že jste už mysleli na to, jaké dárky svým blízkým pořídíte a jaké cukroví letos upečete? Abyste věděli, že na všechno nejste sami – s výběrem dárků Vám můžeme pomoci stejně jako s pečením cukroví. Ptáte se, jak to myslím? Inspirujte se na našich stránkách, jaké nevšední a zdravé dárečky nakoupit a jak udělat cukroví jinak. Nevšedně, zábavně a hlavně zdravě a chutně. Naším tématem jsou totiž zdravé tuky. A ty jsou přímo bytostně spjaty s vánočním pečením.

Tajga, prales, savana i step pomáhají chránit naši imunitu

Říká Vám něco název „Houba nesmrtelnosti“, „Král rostlin“ nebo „Lesní diamant“? Nebo se Vám spíše rozsvítí u pojmenování „Dar od Boha“? Ať tak či onak, jedná se o velmi zajímavý a unikátní produkt – medicínskou houbu Chaga.
Je tvrdá jako dřevo, neboť roste na stromech a má v sobě jejich sílu, protože stromy rostou výrazně déle než byliny. Chaga obsahuje vzácnou látku superoxid dismutáza (SOD), což je vysoce účinný enzym a nejsilnější antioxidant v lidském těle zabraňující oxidaci volných radikálů. Podporuje imunitní systém a dokáže zvýšit jeho výkonnost až o 300 %. Považuje se za houbu nesmrtelnosti, je základní ingrediencí v boji s předčasným stárnutím a prevencí proti vážným chorobám.